Hakkımda

Ben Emrecan Özkan. İşte yazılarına “Selamlar dostlarım, Evet dostlarım” diye başlayan Blogger, Youtuber, yatırımcı, girişimci. Bu sayfaya girdiyseniz benim hakkımda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorsunuz demektir. O zaman neden sizi bekletiyorum. Haydi başlayalım 🙂

Öncelikle Emrecan Özkan olarak 28 Haziran 2000 tarihinde doğduğumu belirtmek istiyorum. Yani bende 2000’liler kategorisindeyim 🙂 www.paradyo.com adındaki sitenin sahibiyim. “Bu isim nereden aklına geldi?” diye sorarsanız vereceğim tek cevap “Bir anda oldu vallahi” olacaktır. Çünkü gerçekten bir anda oturup düşünürken aklıma geldi.

Paradyo.com logosu

 

Şu sağ tarafta gördüğünüz gibi sadece bir adet radyo ve paralardan oluşan bir logoya sahibim. Otururken dedim ki Emrecan Özkan yani ben bu sitede internetten para kazanma ve para ile ilgili şeyler paylaşacağım. Yani radyo gibi sürekli konuşacağım.

Konuştuğum şeyler ise para ile alakalı olacak. İşte bu yüzden bu ikiliyi birleştirip Paradyo domainini ve logoyu seçtim. Bu sitemin genel domaini olacaktır. Kendisini Youtube hesabımda ve diğer birçok yerde görebilirsiniz. Aynı zamanda Emrecan Özkan adının geçtiği yerlerde bunu görmeniz muhtemel olacaktır.

Logomuzun hikayesi tam olarak böyleydi. Şimdi ise sitemin içeriğinden devam edelim. Siteme girdiğinizde karşınıza benim resimlerim ve yazılarım çıkmaktadır. Aranızda “Neden bu çocuk resimlerini koyuyor?” diyenler ya da “Resimlerini koyması gerçekten çok güzel.” diyenlerde var. Dostlarım ben sizler için yapıyorum. Okurken rahat olmanız ve sıkılmamanız için bu yönteme başvurdum. Kendime oldukça fazla güveniyorum ki muhtemelen bununda oldukça büyük bir etkisi var.

Ben kendime güvenimin ve inancımın olduğunun fark ettiğim için bu güvene Emrecan Özkan Güveni diyorum. Çünkü bu mesleği benim gibi yapan Türkiye Devleti’nde yok. Benim gibi derken kastettiğim şey kameranın karşısına geçip 2-3 dakika bazen ise 7-8 dakika konuşabilen birisini diyorum. Her videosuna resim koyan ve bu resimleri tamamen kendisi hazırlayan birisini kastediyorum. Uzun veyahut kısa olsun her makalesine ses kayıtları koyarak okumayı sevmeyenleri hedefleyen birisini (ses kayıtlarına ara verdim, harbi çok zor be 🙂 kastediyorum. Aynı zamanda bu ses kayıtlarını tamamıyla kendi sesiyle yapan birisinden bahsediyorum. İşte bu işte bu kadar kendine güvenen bir kişiyle karşı karşıyasınız. Emrecan Özkan Güveni ile karşı karşıyasınız.

Bu iş için oldukça fazla uğraşıyorum. Sadece ses kayıtlarına her gün 15-20 dakikam gidiyor. Fakat sevdiğim iş olduğu için sıkılmadan yapıyorum. Aynı zamanda her gün o makalelerdeki ve ana sayfaya düşen resimlerdeki efektler için de 5-10 dakikamı veriyorum. Bundan asla sıkılmadığımı tekrar belirtmek istiyorum. Çünkü insan sevdiği işi yaparken sıkılmazmış. Unutmayın sevdiğiniz işi yapmanız hem kendinizi daha çok geliştirmenizi sağlar hemde bu işi çok uzun süreler yapabilmenizi sağlar. Sevdiğiniz işi yapın.

pes etme

Hazır sevdiğiniz iş demişken motivasyon gönderilerine gelelim. Dostlarım Emrecan Özkan olarak sizi sonuna kadar memnun ve motive etmek için uğraşıyorum. Her gün birbirinden farklı motivasyon gönderilerini İnstagram ve Facebook hesabımda paylaşmaktayım. Bu iş motivasyon ister. Çünkü unutmayın ki ben dahi daha başlangıçta olmama rağmen her gün garanti 2-3 saatimi bu işe ayırmak zorundayım. Hatta video çekimleri falan dersek bu 4’e kadar çıkıyor. O yüzden herkesin motivasyona ihtiyacı var. Buna en özel kişiler olan siz dostlarımda dahilsiniz. Bunun yanı sıra sizlere Paradyo üzerinden de motivasyon yazıları paylaşmaktayım. Ancak bu sürekli olmuyor. Emrecan Özkan size ne diyor? “Pes Etme! Başlangıçlar her zaman zordur.”

İşte dostlarım sitemizin Emrecan Özkan yani ben tarafından motivasyon veren tarafını da anlattıysam şimdi sırada sizi sitemin eğlendirecek tarafıyla baş başa bırakmak istiyorum. Unutmayın ki sevdiğiniz işi yaparken eğlenmek en önemli noktadır. Hele siz eğlenirken başkalarını da eğlendiriyorsanız o zaman keyfinize diyecek bir şey yoktur.
Yukarıda gördüğünüz gönderi gibi onlarca gönderi paylaştığım tamamıyla Emrecan Özkan’a ait bir Twitter hesabım var. Bu hesapta hem eğlenceli dizilerden gif dosyaları alarak bize uyarlıyorum hemde amacıma ulaşarak sizi eğlendiriyorum. Bu yaptığım için her gün 10 dakikamı harcamam gerekiyor. Ancak siz güzel insanları eğlendirerek bu işi yapmak benim görevim. Sitemizin açıklaması neydi? Satış ortaklığı ve internetten para kazanma sektörünü detaylı ve eğlenceli bir şekilde anlatan sitedir.

Twitter hesabım sadece 1 kişiyi takip ediyor. “Neden sadece 1 kişi?” diye sorarsanız diğer takip ettiği kişinin de Emrecan Özkan olduğunu anlayacaksınız 🙂 Diğer hesabımda ise diğer kanallarıma ait video paylaşımları ve kendi kişisel hayatımdan paylaşımlar yapıyorum.

Hem komik hem eğlenceli hemde hayat gerçeklerinden bahsederek sizlerin yüzünüzde bir gülümseme oluşturmak istiyorum. Emrecan Özkan vizyonu özetle budur. Sizleri eğlendirerek bu işi öğretmek.

Şimdi ise işin en güzel tarafında değinelim. Youtube hesabımdan bahsediyorum. Kendisi yaptığım işte en çok uğraştığım yerdir desem yeridir. Yaklaşık 2 saatimi sadece güzel ve kaliteli videolar yapmak için harcıyorum. Bu külüstür bilgisayarım ile en iyisi için uğraşıyorum. Hatta güzel yorumlarınız bana oldukça iyi motivasyon veriyor. Emrecan Özkan olduğumu hatırlıyorum. Kendinizi sevin. Kendinize güvenin. Kameranın karşısına geçin ve konuşmaya başlayın. Gerisi gelecektir.

İşte dostlarım hepsi bu kadar. Daha ne söyleyebilirim ki kendi hakkımda. Ben sizin iyiliğiniz için çalışıyorum. Uğraşıyorum. Sizden tek istediğim bana yardımcı olmanız ve videolarımı beğenmeniz, makalelerime yorum atmanız. Sadece bu 🙂

Okuduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Emrecan Özkan’dan sevgiler ve saygılarla 🙂

Emrecan Özkan