Xticaret Kapandı! | Şimdi Ne Yapacağız?

xticaret kapandı kapak
Evet dostlarım bugün sizlerle birlikte neden Xticaret kapandı ve bundan sonra ne yapacağımızı konuşacağız.

Yazıya başlamadan önce sitenin en üstündeki bardan mail listeme kayıt olup, 3 gün içinde ücretsiz makale yazarlığı eğitim setimi elde edebilirsiniz. Size adım adım nasıl makale yazıp para kazanacağınızı anlattığım seti sakın kaçırmayın!

Ne kadar süre önce Xticaret kapandı bilmiyorum ama bende birkaç gün önce fark ettim. Size şu şekilde anlatayım, Xticaret’ten zaten yaklaşık iki ila iki buçuk senedir böyle bir şey bekleniyordu. Bir aksaklık yaşanıyordu. Bu yüzden tüm satış ortakları ve Serdar Yüksel gibi eğitim seti sahipleri bu durumu bekliyordu. Ben birçok sefer Musa Erdoğmuş ile mailleştim. Birkaç mailime şu şekilde bakabilirsiniz.

xticaret kapandı mail 1

xticaret kapandı mail 2

xticaret kapandı mail 3

xticaret kapandı mail 4

Gördüğünüz üzere özetle Musa Erdoğmuş artık çok yorulduğunu söylüyor ve Xticaret ile uğraşmakla zaman kaybettiğini düşünüyor. Çünkü türkiye pazarında insanlar çok ucuz şeyler için çok fazla zaman harcadığını söylüyor ve genel olarak ekonomimizin çok kötü durumda olduğunu belirtiyordu. Artık Xticaretin ona para getirmediğini ve götürüsünün getirisinden çok daha fazla olduğunu belirtiyordu.

Artık hepimiz biliyoruz ki Xticaret kapandı. Zaten ödemelerini sürekli 3-4-5 ay hatta benim bir ödememi 7 ay geciktirmişti. Çok yavaş bir ödeme sistemi vardı. El ile yapılıyordu. Ama ilk başlarda böyle değildi özellikle 2009-2016 arasında. Zaten ilk başlarda hatırlarsınız ayda iki sefer ödeme yapılıyordu, bir süre sonra ödemeler ayda bir sefere indirildi. Aslında bir sefere indirildikten sonraki 1-2 ay kadar zaman içinde ödemeler düzenli yapılmıştı ancak sonrasında yine aksamalar yaşanmaya devam etti. Sürekli ticket sistemlerine mail atmamız gerekiyordu. Bundan kaynaklı olarak hepimiz yavaştan fark etmiştik ki Xticaret kapanacaktı. Bu yüzden bazılarımız yurt dışı servislerine (örn. Clickbank, jvZoo) gitmeye çalıştı bazılarımız da Clickmerkez’e geçmeye çalıştı.

Şimdi biz ne yapacağız? Birkerem Xticaret içinde kalan paralarımız gitti. Evet doğru bazılarımız çok güzel kazançlar elde etmiş olabilir bazılarımız çok az kazanmış olabilir. Onları unutmalıyız. Ama çok önemli bir şey biliyoruz -nasıl yeniden kazanabileceğimizi- Bize balık vermediler, balık tutmayı öğrettiler. Emeğinizin karşılığını sonunda alacaksınız zaten bunu sakın unutmayın ve rahat olun.

Ben şu an bir ortak edindim ve onunla birlikte bir çalışma başlatacağız. Xticaret kapandığı için Clickbank’e geri dönüyoruz. Güzel ve planlı bir çalışma yürütüp, doğru ataklar yapıp gelir elde etmeye çalışacağız. Normalde ablamda bizimle birlikte olacaktı ancak onun çok fazla işi olduğu için bize katılamadı. Türkiye’nin ekonomisi bildiğiniz üzere çok kötüye gidiyor ve bizim dolar üzerinden elde edeceğimiz kazançlar Türk Lirasına çevrildiğinde 7 katına kadar çıkabilecek. Yani emeğimizin 7 kat fazlasını kazanmış olacağız. Hem biz karlı çıkacağız hem de Türkiye ekonomisine minikte olsa katkıda bulunmuş olacağız.

Kısacası ben ve ortağım Clickbank’e başlıyoruz. İlerlemeleri video ve makale olarak sizlerle paylaşacağım. Neler yaptığımızı ve nasıl dönütler aldığımızı sizlerle paylaşmaktan çekinmeyeceğim. Normalde 3 ortak çalışacaktık ama ablam bu işlere bu sene girmek istemediğini söyledi. Çok fazla zamanının olmadığını belirtti. Ben şu an İzmir’de yaşadığım için kendimi bu işlere adayabileceğim. Hem üniversite okurken hem de bu işlere zamanımı vermiş olacağım.

Şu an gelirim tamamen sıfır. Tıpkı 4 sene önce olduğu gibi. Sadece babamın bana yollayacağı harçlık ile sermaye yapıp Clickbank ile kazanma yolunda harcayacağım. Çok güzel günler bizi bekliyor. Yakında Odaklıpazar hakkında muhteşem bir video ve makale gelecek. Kendileri hakkında bilinmeyenleri öğreneceksiniz.

Bu yazımda da sizlere neden Xticaret kapandı konusunu açıkladım, okuduğunuz için teşekkürler, kendinize iyi bakın 🙂

2 Comments

    1. Çünkü Clickmerkez’de artık e kitap satışı tamamen durduruldu ve Türk Lirası üzerinden kazanç elde ediliyor. Ancak Clickbank tamamen özgür bir platform ve farklı para birimleri üzerinden kazançlar elde edilmekte 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir